top of page

Tootmishoone põhiplaani joonised

Updated: Jul 4, 2023


Meiega võttis ühendust tootmisettevõtte juhatus, kes soovis tehasest saada kogu tootmisala kõikidest hoonetest ehituslikke korruseplaane. Algse infona oli olemas küll läbi aegade kasutusel olnud erinevate hoonete osalisi põhiplaane ning seadmete põhjalikke tehnoloogilisi jooniseid, kuid need olid kõik erinevate failidena või kohati ei vastanud tegelikkusele. Samuti oli alal ka vanu hooneid, mille kohta polnud üldse põhiplaani jooniseid. Seega läksime objektile ja tegime põhjaliku ruumide, hoonete ja ala mõõdistuse, mõõtes üle ka juba praegustel joonistel olemas olev info – tulemusena tehase tegelik põhiplaan.Tootmishoone põhiplaani mõõdistus
Tootmishoone põhiplaani mõõdistus

Ruut24 seni suurim tellimus – tootmishoone põhiplaan


Kogu alal oli kokku üle 5600m2 hoonete pindala, mis vajas üle mõõtmist. Tegime seda kõike ka mööblit ja sisustust arvesse võttes. Kuna osades tootmishoonetes oli väga suured ja komplektsed tootmisseadmed, oli mõistlik need märkida joonisele pigem ikoonidena ning lisades juurde seadme nimetuse. Eesmärk oli saada ühele korrektsele korruseplaanile kogu ala, et oleks näha tubade suurused, nimetused, asukohad, seinte mõõtmed ja seadmete nimetused.


Tulemusena sai klient suurel hulgal tootmishoonete korruseplaane PDF formaadis, sh mõõtmetega, mõõtmeteta, seadmetega, seadmeteta, hooned eraldiseisvalt ja kogu ala koos. Kokku peaaegu 30 erinevat joonist PDF formaadis. Samuti oli osades ruumides planeeritud teha renoveerimistöid ning osade ruumide põhiplaane oli vaja just hinnapakkumiste ja materjalikoguste arvutamise otstarbel.
Tootmishoone põhiplaan
Tootmishoone põhiplaanTehase põhiplaani joonised tehtud AutoCAD-iga

Lisaks sellele edastame ka kogu tehtud tootmisehoone joonise AutoCAD DWG faili, kus kõik informatsioon eraldi kihtidena (mööbel, seadmed, mõõtmed jne). Klient saab tulevikus samale põhiplaanile joonestada juurde uusi hooneid, planeerida ümberehitustöid või teostada renoveerimistöid. Nüüd on kliendil olemas korralik ülevaatlik tootmishoone põhiplaan, mis aitab kaasa edasiste otsuste tegemisel.
 

Kinnisvara põhiplaanide ekspert: jooniste digitaliseerimine


Ruut24 on kinnisvara põhiplaanide ekspert - joonestame põhiplaanid vastavalt kliendi visandile, vajadusel käime ka kohapeal mõõtmas. Meie põhilisteks klientideks on kinnisvara omanikud või maaklerid, kuid samuti ka ehitusettevõtted või tootmisettevõtted.


põhiplaanide jooniste digitaliseerimine
põhiplaanide jooniste digitaliseerimine


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page